W krainie wilka - Lutowiska 2009 ~ Okiem obiektywu

W krainie wilka - Lutowiska 2009

Lato w pełni, więc na ochłodę relacje z tegorocznej już VII edycji Wyścigu Psich Zaprzęgów "W krainie wilka Kager Cup 2009".

W tegorocznej edycji zawodów psich zaprzęgów na średnim dystansie "W Krainie Wilka Kager Cup” na starcie stanęło 9 maszerów, w tym jeden z Czech. Cała trasa podzielona była na 3 etapy (w tym etap nocny) i liczyła 70 km.

Zwycięzcą okazał się po raz kolejny, Maciej Tomaszewski z Piaseczna k/Warszawy (klub Nunataki), który pokonał łączną trasę w 2 godziny 58 minut. Tuż za nim, stały maszer zawodów W Krainie Wilka, Adam Ludwik z Białegostoku (klub Zorza)-3 godz. 2 min. Na trzecim miejscu, rzeszowski maszer - Mariusz Krupa - 3 godz. 28 min. Na czwartej pozycji zaś, Richard Kastner z Czech (klub S.Mucher.K) z czasem 3 godz. 31 min. Nasz gość z Czech zajął również 1 miejsce w klasie NB (rasowe psy północy), a także przyznana mu została nagroda FAIR-PLAY, za bezinteresowną pomoc innemu maszerowi na trasie wyścigu.

Pierwszy raz na w wyścigu wystartował zaprzęg z 12 psami, kierowany przez Henryka Marca.