Zimowe Mistrzostwa Świata IFSS w Norwegii ~ Okiem obiektywu

Zimowe Mistrzostwa Świata IFSS w Norwegii


W Monticello (Minnesota USA) - IFSS (International Federation of Sleddog Sports) ogłosił Norwegię jako organizatora Zimowych Mistrzostw Świata w 2011 roku

Klasy SJ i Pulka oraz klasa 4 i 8 psów odbywać się będą w Holmenkollen Ski Arena w Oslo w dniach 10-13 marca, 2011. Holmenkollen jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Norwegii słynącej z wspaniałych tras narciarstwa biegowego, które właśnie przechodzą gruntowną renowację na Mistrzostwa Świata FIS które także odbędą się w 2011 roku.

Klasa 6 psów, klasa nielimitowana oraz średni dystans wystartują w Hamar Hundekjorer Arena w dniach 18-20 marca 2011. Hamar znajduje się 130 km na północ od portu lotniczego w Oslo.

Wyścigi długodystansowe w klasie 12 psów wystartują na 600 km trasie w Røros (400 km na północ od Oslo). Røros jest jednym z najstarszych drewnianych miast znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W tej samej miejscowości wystartuje klasa 8 psów na dystansie 400 km. Zawody zostaną zorganizowane przez Femundløpet Race Organization, która ma 20-letnie doświadczenie w organizacji wyścigów psich zaprzęgów.

IFSS