Bieg dla Janka Muzykanta - Toruń

Bieg dla Janka Muzykanta - Toruń


Caritas Diecezji Toruńskiej zaprasza na rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka już w najbliższą sobotę

15 tysięcy dzieci weźmie udział w plenerowej zabawie pod hasłem „Bądźmy razem”, którą 30 maja organizuje Caritas Diecezji Toruńskiej.

Festyn potrwa całą sobotę. Odbywać się będzie w trzech miejscach. O godz. 9 pierwsi uczestnicy zbierać się będą na terenie Targów Toruńskich na Bydgoskim Przedmieściu. Tam dostaną koszulki, posłuchają muzyki i zrobią rozgrzewkę. Dwie godziny później ruszy „Bieg dla Janka Muzykanta”, który zakończy się na Bulwarze Filadelfijskim. Celem biegu jest zwrócenie uwagi na problemy edukacyjne dzieci.

W tym samym czasie na błoniach za „Wodnikiem” ustawiona zostanie scena i stoiska z wieloma atrakcjami. Będą dmuchane zamki, pokazy służb mundurowych, konkurencje sportowe i konkursy, w których wygrać będzie można m.in. rowery. Dla dzieci wystąpią m.in. Majka Jeżowska oraz zespół Czaqu. Nad Wisłą każdy uczestnik dostanie także specjalnie przygotowaną paczkę.

Małą scenę organizatorzy wystawią także na Rynku Staromiejskim. Tam przy użyciu telebimu pokazywane będzie to, co dzieje się nad Wisłą. Wszyscy zainteresowani właśnie tu dowiedzą się, czemu warto wybrać się na błonia.

W zabawie udział wezmą dzieci z całej Diecezji Toruńskiej. Przyjadą podopieczni świetlic środowiskowych, wolontariusze szkolnych kół Caritas, maluchy z domów dziecka i uczestnicy indywidualni z regionu.

Więcej na www.torun.caritas.pl