Brugia. Miasto które stało się gwiazdą filmu

Brugia. Miasto które stało się gwiazdą filmu

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami z miasta, które zachwyca swoim urokiem i jednocześnie stanowi tło dla filmowego planu. Tak, mówię o pięknej belgijskiej Brugii oraz filmie "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" (oryginalny tytuł: "In Bruges") z 2008 roku.

Brugia. Miasto które stało się gwiazdą filmu

Brugia, położona w regionie Flandrii Zachodniej, to prawdziwa perełka. Spacerując po jej malowniczych uliczkach, można poczuć, jakby czas zatrzymał się w średniowieczu. Zabytkowe budynki, rzeźby, mostki nad kanałami i kamieniczki wprowadzają nas w wyjątkową atmosferę. Miasto słynie z sieci malowniczych kanałów, które zdobią jego krajobraz, dodając mu niezwykłego uroku. Spacerując brzegami wody, można podziwiać kolorowe domki, które odbijają się w lustrze kanałów, tworząc prawdziwie malarskie obrazy.

  
Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów wpływających na popularność Brugii jako miejsca filmowego jest wspomniany wcześniej film "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" z 2008 roku. To niezwykle oryginalne dzieło Martina McDonagha, które zdobyło uznanie zarówno krytyków, jak i widzów na całym świecie. Film ukazuje historię dwóch płatnych zabójców, którzy po tragicznym incydencie zostają wysłani do Brugii, by ukryć się przed szefem.
 
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

To wspaniałe miasto pełni tu rolę tła dla rozgrywającej się akcji, a jego urok stanowi kontrast do brutalności i mroku filmu. Przez cały film możemy podziwiać malownicze uliczki, plac Grote Markt z imponującym Belfortem oraz inne znane zabytki, które tworzą niepowtarzalną scenerię. Film świetnie oddaje atmosferę miasta, jego architekturę i klimat. Jednocześnie wprowadza elementy humoru i refleksji, co sprawia, że widz ma okazję do wniknięcia w niezwykły świat Brugii.

Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj (In Bruges 2008)
 
Dla miłośników kina i podróży Brugia jest miejscem, które warto odwiedzić. Możemy tu odkrywać te same uliczki, kanały i zabytki, które pojawiły się na ekranie. Przeszłość miasta żyje w harmonii z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalny klimat. Zwiedzając Brugię, możemy wyruszyć w ślad za bohaterami filmu i przenieść się w ich świat, zatracając się w pięknie tego miejsca.

  
Nie zapominajmy jednak, że Brugia to nie tylko filmowe miasto. To także miejsce o bogatej historii i kulturze, które warto zgłębiać na własną rękę. Wspaniałe muzea, takie jak Groeningemuseum czy Arentshuis, oferują niezapomniane doznania artystyczne. Spacerując po starówce, można natknąć się na liczne sklepiki z czekoladą belgijską i pięknymi wyrobami rękodzielniczymi.

Brugia to prawdziwa perełka, która zachwyci zarówno miłośników filmu, jak i podróżników. Ta magiczna kraina wciągnie Was w swoje piękno i zapadnie Wam w pamięć na długo. Warto odwiedzić to miasto o bogatej historii, uroku i filmowej magii. Brugia czeka na Was!
 

Film Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

 
"Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" to niezwykłe i oryginalne dzieło filmowe, które porusza, bawi i zmusza do refleksji. Reżyser Martin McDonagh stworzył wyjątkową mieszankę czarnego humoru, dramatu i akcji, w której Brugia pełni nie tylko rolę tła, ale staje się niemal postacią drugoplanową.

Colin Farrell, Brendan Gleeson i Ralph Fiennes wcielają się w niesamowicie wyraziste postacie, które zostawiają ślad w sercach widzów. Ich doskonałe aktorstwo i dynamiczna chemia sprawiają, że film staje się niezwykle przekonujący.


Fabuła rozgrywa się w urokliwym mieście Brugii, które stanowi przepiękne tło dla historii dwóch płatnych zabójców, którzy próbują ukryć się po tragicznym incydencie. Przez cały film towarzyszymy im w ich podróży pełnej humoru, refleksji i napięcia.

"Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" to nie tylko wciągająca historia, ale także wspaniałe studium ludzkiej natury. Film dotyka tematów moralności, przebaczenia i znaczenia naszych czynów. Przeplatając tragizm z komedią, pobudza naszą empatię i prowokuje do myślenia.

Co więcej, film doskonale oddaje atmosferę i urok Brugii. Piękne kadry malowniczych uliczek, kanałów i zabytków przenoszą nas do tego mistycznego miasta. Sceneria stanowi nieodłączny element historii, wpływając na jej rytm i nastroje.

Podsumowując, "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" to film, który doskonale łączy emocje, akcję i głębię. Zachwyca nie tylko doskonałymi aktorami, ale również wspaniałym miejscem akcji, jakim jest Brugia. Jeśli jesteś fanem inteligentnych i niekonwencjonalnych produkcji, nie możesz przegapić tego filmu. To prawdziwa perełka.

Jak dostać się do Brugii


Brugia, położona w belgijskim regionie Flandrii Zachodniej, to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Jej mistyczny klimat i zabytki iprzyciągają podróżników z całego świata. Teraz przyjrzyjmy się, jak można tam dotrzeć.

1. Lotnisko w Brugii
Brugia posiada własne lotnisko, którym jest Port Lotniczy Ostenda-Bruksela. To niewielkie lotnisko obsługuje przede wszystkim loty krajowe i kilka międzynarodowych tras. Jest to dogodna opcja, jeśli planujesz bezpośrednie połączenie.

2. Lotnisko w Brukseli
Najbliższym dużym międzynarodowym lotniskiem jest Port Lotniczy Bruksela-Zaventem. Z tego lotniska możesz dotrzeć do Brugii pociągiem lub autobusem. Odległość między Brukselą a Brugią wynosi około 100 km.

Jeśli zależy Ci na oszczędności, warto poszukać tanich lotów do pobliskich miast, takich jak Bruksela lub Antwerpia, a następnie skorzystać z pociągu lub autobusu do Brugii. Popularne strony i aplikacje do wyszukiwania tanich lotów, takie jak Skyscanner czy Google Flights, mogą pomóc Ci znaleźć najlepsze oferty.

4. Kolej
Belgia jest doskonale skomunikowana siecią kolejową. Pociągi Thalys czy Eurostar łączą wiele europejskich miast z Brukselą. Z dworca kolejowego w Brukseli łatwo można dotrzeć do Brugii pociągiem IC lub IR. To wygodna i ekologiczna opcja podróży.

5. Autokary i samochód
Wynajęcie samochodu lub skorzystanie z usług autokarowych to również możliwość dotarcia do Brugii. Warto zaznaczyć, że belgijskie autostrady są bezpłatne.

Niech ta praktyczna informacja ułatwi Wam planowanie podróży do Brugii. Bez względu na wybrany środek transportu, to magiczne miasto z pewnością zachwyci Was swoim mistycznym urokiem i bogatą historią.

A nie zapomnijcie zajrzeć na mój kanał na YouTube, gdzie znajdziecie filmową podróż do Brugii inspirowaną filmem "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj". Zachęcam do subskrypcji i śledzenia moich przygód!


Do zobaczenia w kolejnym wpisie!


Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA