Muzeum Dobranocek w Rzeszowie ~ Okiem obiektywu

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Oficjalnie otwarto je w 2009 roku. W zbiorach muzeum zaprezentowana jest kolekcja zabawek, maskotek i lalek z najpopularniejszych bajek i filmów. Znaleźć tam można ponad 2,5 tysiąca eksponatów. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie jest miejscem łączącym pokolenia. Dla dzieci jest bajkowym światem, znanym z ekranu telewizora, a dla rodziców może być powrotem do wspomnień z lat młodości. Zapraszam!
 
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
 
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to obiekt skierowany do całych rodzin. Zapewni on zabawę i rozrywkę dzieciom, a także dorosłym. Dzieci uwielbiają postacie z bajek. Dorośli mogą sobie przypomnieć czasy dzieciństwa, gdy po całym dniu zabawy na podwórku wracali do domu na wieczorynkę. Mieszkańcy Rzeszowa i goście odwiedzający miasto mogą się więc zatrzymać na chwilę w bajkowym świecie.
 
 
Na kolekcję Muzeum Dobranocek składają się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze: można tu spotkać Misia Uszatka, Zajączka, Króliczki i Pieska Kruczka, a także Misia Colargola i jego przyjaciół - Szczurka Hektora, Kruka i innych bohaterów pochodzących z serialu.
 
W muzealnych gablotach mieszkają także oryginalne, emisyjne pacynki Jacka i Agatki - bohaterów pierwszej polskiej dobranocki a także filmów: Trzy Misie, Mały Pingwin Pik-Pok, Kolorowy Świat Pacyka Maurycy i Hawranek, a także Plastuś - przyjaciel Tosi - z Plastusiowego Pamiętnika.
  
Rzeszów - Muzeum Dobranocek
  
W zbiorach muzeum znajdują się także liczne folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne. Można tu spotkać bohaterów popularnych kreskówek takich jak: Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki, Kangurek Hip-Hop, Przygody Błękitnego Rycerzyka, Smerfy i wiele innych.
  
W muzeum oprócz pamiątek związanych ze światem animacji można obejrzeć także przedmioty codziennego użytku ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci: obrazy, zegary ścienne, budziki, tacki, talerze i kubki ceramiczne, a nawet wiaderko do zabawy w piasku. Zgromadzono tu opakowania po słodkościach - czekoladach, batonach Maja, Ptyś, Wilk i Zając, a nawet gumach balonowych Bolek i Lolek. Są także zachowane w stanie nienaruszonym artykuły spożywcze- miód sztuczny Maja i kosmetyczne: olejek i mydełka z wizerunkami Jacka i Agatki, a także kostki mydła Ptyś i Gąska Balbinka - niektóre z nich mają już 40 lat.
 
Zapraszam Was również do innych miejsc, które warto odwiedzić w Rzeszowie.
 
Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA