Finał Pucharu Mazur - DogTrekking Szczytno

Finał Pucharu Mazur - DogTrekking Szczytno

W sobotę 5 października na ulice i bezdroża Szczytna i okolic wyruszyło 100 czworonogów wraz z właścicielami, by po raz pierwszy w tym regionie wziąć udział w zawodach finałowych Pucharu Mazur w ramach Polskiej Ligi DogTrekkingu.

 

 DogTrekking to sposób na aktywną rekreację dla każdego, a w szczególności dla tych, którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę.


Miejscem rozgrywania tej nowej formy rekreacji jaką jest DogTrekking a zarazem gospodarzem było Miasto Szczytno, Powiat Szczycieński oraz Nadleśnictwo Wielbark. 

 
W przepięknych okolicach Szczytna (Nadleśnictwo Wielbark) przygotowano trzy profile tras - ok. 9 km tzw. FITNESS, ok 18 km tzw. MID oraz najdłuższa dla bardziej wytrwałych (ok. 25 km) tzw. LONG. Jest też podział na kobiety i mężczyzn oraz kategorię rodzinną, w której może startować cała rodzina z jednym psem. Zawodnik, który pokona dystans w najkrótszym czasie wygrywa zawody, lecz nagrody czekają na wszystkich uczestników.

Projekt finansowany ze środków Powiatu Szczycińskiego. Organizatorem Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej.