#6 Wąbrzeska Masa Krytyczna ~ Okiem obiektywu

#6 Wąbrzeska Masa Krytyczna

Masa Krytyczna została zapoczątkowana w 1992 roku (25 września) w San Francisco, gdzie odbywa się do dzisiaj. Idea ta została przeniesiona następnie do innych miast w USA, a następnie do Europy, Australii i kilku miast w Azji. Obecnie Masa Krytyczna odbywa się w kilkuset miastach na całym świecie. Największe comiesięczne imprezy odbywają się wciąż w San Francisco (ok. 2000 ludzi), Nowym Jorku (ok. 5000 ludzi) i Londynie (1500 osób).
 

Nazwa Masa Krytyczna jest używana także dla innych, mniej regularnych rowerowych przejazdów. Takim pierwszym (całkiem możliwe, że regularnym) przejazdem była I Wąbrzeska Masa Krytyczna którą miałem okazję zorganizować w szczególności dla mieszkańców samego Wąbrzeźna. Jak się okazało w miejscu spotkania zjawiło się ponad 40 rowerzystów - co jest znacznym sukcesem w jeśli weźmiemy pod uwagę samą wielkość Wąbrzeźna oraz pionierski charakter w mieście.


Masę wspierała mocna ekipa z Grudziądza (www.rowerowygrudziadz.pl) oraz Muzyczna Riksza (www.facebook.com/MuzycznaRiksza)

Do zobaczenia 27 października br. na (drugiej) Halloweenowej Masie Krytycznej w Wąbrzeźnie. Spotykamy się na Placu Jana II o godz. 15.00