DogTrekking Wąbrzeźno

DogTrekking Wąbrzeźno

W sobotę 8 czerwca br. w Wąbrzeźnie (woj. Kujawsko-Pomorskie), odbyła się dziewiąta edycja Polskiej Ligi DogTrekkingu 2013 r.

fot. Natalia Rakowska
DOGTREKKING - to sposób na aktywną rekreację dla każdego a w szczególności dla tych którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę.

Miejscem rozgrywania tej nowej formy rekreacji jaką jest DogTrekking a zarazem gospodarzem było Miasto Wąbrzeźno (Urząd Miasta Wąbrzeźna) oraz Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń. DogTrekking w Wąbrzeźnie był jedną z imprez organizowanych w ramach Dni Wąbrzeźna i planowanego w tym czasie pikniku lotniczego. 

Uczestnicy wraz z czworonogami mogli wystartować w trzech trasach:
---- LONG (mężczyźni, kobiety) ok.30 km
---- MID (mężczyźni, kobiety, kategoria rodzinna) ok. 20 km
---- FITNESS (mężczyźni, kobiety, kategoria rodzinna) ok. 10 km


fot. Natalia Rakowska
Projekt finansowany był przez Gminę Miasto Wąbrzeźno. Organizatorem Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej.

 Zapowiedź DogTrekkingu Wąbrzeźno
Fotorelacja DogTrekking Wąbrzeźno Natalia Rakowska