DogTrekking Kościan

DogTrekking Kościan

W sobotę 23 marca br. w Kościanie (woj. Wielkopolskie) ok. 50 km na południe od Poznania, odbyła się druga edycja Polskiej Ligi DogTrekkingu 2013 r.
fot. http://leszno.naszemiasto.pl
 Dogtrekking to sposób na aktywną rekreację dla każdego kto lubi spędzać czas wśród przyrody w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w duecie z psem pokonuje ustaloną wcześniej trasę dostosowując tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa.

fot. Anna Szklarska-Meller, źródło http://www.koscian.naszemiasto.pl/
Trasa DogTrekkingu poprowadzona została m.in. poprzez tzw. Szwedzkie Szańce które są pozostałością po grodzisku pierścieniowym z okresu średniowiecza (ok. VIII-IX wieku). W tego typu obiektach bronili się i mieli swoją bazę powstańcy Krzysztofa Żegockiego, nazywanego również pierwszym powstańcem Rzeczypospolitej. Żegocki w czasach potopu szwedzkiego wyzwolił na pewien czas Kościan.
Trasa prowadziła również szlakiem łącznikowym z Kościana prowadzącym m.in. przez Przemęcki Park Krajobrazowy.

fot. http://leszno.naszemiasto.pl
Pierwszy w Wielkopolsce dogtrekking przyciągnął ponad 100 właścicieli czworonogów, którzy mieli okazje pokonać jedną z trzech tras o długości: 10 km, 20 km i 35 km.Projekt był finansowany przez Gminę Miejską Kościan, organizatorem Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej.


Artykuł w "sport nasze miasto Leszno" 
Notka prasowa w "Głos Wielkopolski"