Mateusz Brylewski złotym i srebrnym medalistą Mistrzostw Europy w canicrossie ~ Okiem obiektywu

Mateusz Brylewski złotym i srebrnym medalistą Mistrzostw Europy w canicrossie

Żninianin Mateusz Brylewski został Mistrzem Europy w sztafecie oraz wicemistrzem indywidualnie w Mistrzostwach Europy ESDRA w konkurencji canicross polegającej na pokonaniu biegu przełajowego wraz z psem, który na linie przymocowany jest do pasa zawodnika. Bieg sztafetowy w canicrossie to od lat Polska konkurencja.

I tym razem nie było inaczej Mateusz wraz z Nikolasem Imiołczykiem i Maciejem Bierczakiem nie dali szans rywalom i pokonali o 19 sekund Czechów oraz o 33 sekundy pierwszą drużynę Szwecji. Także indywidualnie Polacy okazali się najlepsi zwyciężył Nikolas Imiołczyk, który wyprzedził Mateusza oraz Węgra Zoltana Nemedi. Przypominamy, że Mateusz w roku 2009 i 2010 zdobył w sztafecie dwa brązowe medale Mistrzostw Europy.

Źródło: UM Żnin