Kalendarz - zmiany.

Kalendarz - zmiany.


Od 21 do 30 września 2012 roku na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzona będzie akcja doustnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. W związku z tym, każdy organizator imprez sportowych które rozgrywają się na terenie Lasów Państwowych w województwie, zmuszony jest do przestrzegania obowiązujących zakazów.

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, który nadzoruje akcję szczepień, wystosował poniższe zalecenia:

- nie organizować wieloosobowych wycieczek do lasu, szczególnie z udziałem dzieci i młodzieży, przez okres 3 tygodni od daty zakończenia zrzutów przynęt.

W związku z powyższym, zmuszenie jesteśmy zmienić terminy zawodów DogTrekkingowych rozgrywających się na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aktualny kalendarz imprez DogTrekkingowych w ramach Polskiej Ligi DogTrekkingu znajduje się w zakładce "Terminy"

Szczepienia polegają na zrzutach z samolotów przynęt w postaci brunatno-zielonych plastrów sporządzonych z mączki rybnej lub mięsnej o wymiarach 35x35x10 mm, zawierających zatopione w środku plastikowe pojemniczki ze szczepionką. Przynęty są wykładane na terenach niezabudowanych (lasy, pola, łąki, nieużytki), na których żyją i żerują lisy.

Źródło: www.wiw.bydgoszcz.pl