DogTrekking Gąsawa

DogTrekking Gąsawa


W sobotę 16 czerwca 2012 odbędzie czwarta edycja Pucharu Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu wchodzącego w skład Polskiej Ligi DogTrekkingu.

Miejscem rozgrywania tej nowej formy rekreacji jaką jest DogTrekking a zarazem gospodarzem będzie Gmina Gąsawa.

Najbardziej znaną atrakcją turystyczną Gminy Gąsawa jest Biskupin - najbardziej znany w Europie środkowej rezerwat archeologiczny. Przed wojną Biskupin był nazywany "Polskimi Pompejami".


To na terenie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie kręcono większość scen do polskiego filmu w reżyserii Jerzego Hoffmana - "Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem".To także tutaj na polach Marcinkowa Górnego, wsi położonej 2 km na południe od Gąsawy, poniósł śmierć książę Leszek Biały zamordowany przez najemników Świętopełka Pomorskiego i Władysława Odonica (został trafiony strzałą w plecy).

Dla upamiętnienia tego wydarzenia wzniesiono okazały pomnik. Z tego również miejsca rozpościera się wspaniała panorama: widać Gąsawę, w dali okoliczne lasy i jeziora.


Więcej o atrakcjach turystycznych Gminy Gąsawa na stronie Gminy - www.gasawa.pl

Już uruchomiony jest formularz zapisów przez Internet. Zapisy możliwe są również na miejscu zawodów - www.dogtrekking.org.pl/p/zapisy.html

Więcej informacji, regulamin, program i zapisy w górnej zakładce 16.06 Gąsawa