Rzeszów. 11.11.11 Gra Miejska - Śladami Lisa-Kuli

Rzeszów. 11.11.11 Gra Miejska - Śladami Lisa-Kuli


Wejdź do GRY - PLANSZĄ jest Miasto

Irankówka opłakująca w kościele Świętego Krzyża swojego narzeczonego Leopolda Lisa-Kulę, koledzy, z którymi rzeszowski bohater założył tajne stowarzyszenie - z tymi postaciami mogli zapoznać się uczestnicy pierwszej gry miejskiej "Śladami Lisa-Kuli" zorganizowanej przez Stowarzyszenie.W dniu 11 listopada o godz. 14.04 wystartowała Pierwsza Gra Miejska "Śladami pułkownika Leopolda Lisa-Kuli" w Rzeszowie. Gra miejska to nowa forma edukacji i rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gry miejskiej jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej, jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów.

Tematyką GRY MIEJSKIEJ była postać pułkownika Leopolda Lis-Kula.

Gra rozpoczęła się w piątek o godz. 14.04. Na placu przed pomnikiem Lisa-Kuli zebrało się 50 drużyn, czyli ok. 300 uczestnikówGra Miejska oparta była na autentycznych wydarzeniach z biografii Leopolda Lisa-Luli i jego pobytu w Rzeszowie. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy mogli odkryć w swoim mieście to, czego jeszcze nigdy nie zauważyli i poczuć się turystami w swoim codziennym otoczeniu. Gra Miejska łączyła dobrą zabawę z poznawaniem historii.

Inicjatywa Stowarzyszenia pokazuje, że patriotyczne święto wcale nie musi oznaczać jedynie przemówień, apeli i defilad. Gra Miejska to ciekawy sposób na powrót do historii.

więcej informacji na stronie: www.GryMiejskie.org.pl

------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt "Śladami pułkownika Leopolda Lisa-Kuli" współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej oraz środków Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej
------------------------------------------------------------------------------------------

PATRONAT MEDIALNY: Teraz Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Radio Rzeszów, TVP Rzeszów, Radio VIA