Maraton Metropolii - Toruński. Ścigają się z Bydgoszczy do Torunia

Maraton Metropolii - Toruński. Ścigają się z Bydgoszczy do Torunia

Maraton Metropolii odbędzie się w niedzielne przedpołudnie. Lekkoatleci wyruszą z ul. Fordońskiej w Bydgoszczy, by dotrzeć do mety na toruńskim Rynku Nowomiejskim.

Ten bieg na dystansie 42,195 km to jeden z elementów święta województwa. To pierwszy w historii bieg aglomeracji bydgosko-toruńskiej. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Maraton Toruński twierdzą, że wystartować, o godz. 10, zamierza ok. 900 biegaczy. Najszybsi osiągną metę na Rynku Nowomiejskim ok. godz. 12.30.

Zwycięzca wśród mężczyzn otrzyma 10 tys. zł, a najlepsza pań - 4 tys. zł. Dodatkowe premie zaplanowano za czas poniżej 2.16 godz. i 2.14 godz. Najlepsi zawodnicy z Torunia i Bydgoszczy otrzymają jeszcze po 1,5 tys. zł.

Obok maratonu zaplanowano o 11.30 biegi na krótszych dystansach, m.in. 7-kilometrowy Bieg Zdrowych Miast, w którym - przy toruńskim Porcie Drzewnym - udział zapowiedział mistrz olimpijski w gimnastyce sportowej Leszek Blanik. W Zamku Bierzgłowskim (gm. Łubianka)rozpocznie się natomiast Półmaraton Toruński, w którym uczestniczyć będzie m.in. tegoroczny mistrz Polski w maratonie Radosław Dudycz.

Z uwagi na uliczną rywalizację, kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na mnóstwo zmian w organizacji ruchu od niedzielnego ranka do godzin popołudniowych.