Festyn dobroczynny - Zaprzęg życia [galeria] ~ Okiem obiektywu

Festyn dobroczynny - Zaprzęg życia [galeria]

GALERIA


30 maja br. w Gdańsku odbył się festyn dobroczynny "Zaprzęg życia". Festyn odbywał się w Gdańsku-Wrzeszcz przy ul. Witosa. Impreza rozpoczęła się o godz 11.00.

Od początku lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju stale wzrasta zainteresowanie dyscyplinami z udziałem psich zaprzęgów. Za sprawą długoletnich starań takich osób jak Ewa Nowak dyscyplina ta została zarejestrowana jako oficjalny sport w Polsce. W Związku Sportowym Psich Zaprzęgów zarejestrowanych jest kilkadziesiąt klubów sportowych, liczna reprezentacja naszego kraju może pochwalić się wieloma zwycięstwami w Pucharze Europy i Świata.
Gdańsk ze względu na swoje wyjątkowe usytuowanie jest do rozwoju tej dyscypliny miejscem szczególnie sprzyjającym. To tu również przygotowywano się do ekspedycji polarnych, tu na co dzień trenują zawodnicy najwyżej utytułowani.
W Gdańsku już na stałe ponad dziesięciu lat wpisane są cykliczne imprezy zrzeszające pasjonatów Arktyki, właścicieli psów zaprzęgowych i sportowców. Na ten temat informacje zamieszczane były na łamach za Państwa pośrednictwem wielokrotnie.
Ewa Nowak jest dla nas pionierem pewnego stylu życia i systemu wartości. Kilkanaście lat temu wraz z rodziną przeniosła się z zatłoczonej Warszawy do maleńkiej wsi na Kurpiach, gdzie w krótkim czasie przy ich domu powstał prężny i doskonale znany całemu środowisku ośrodek szkolenia psów zaprzęgowych. Za sprawą gminy i wolontariuszy organizowane są dwa razy do roku zawody sportowe, w których obok licencjonowanych zawodników licznie udział biorą również dzieci i młodzież. Poprzez, pracę u podstaw” Ewie udało się wielokrotnie udowodnić otoczeniu, że osiąganie rzeczy na pozór niemożliwych leży w zasięgu ręki. Bezinteresowne niesienie pomocy, męstwo, odwaga ofiarowane drugiemu człowiekowi stały się za sprawą Ewy ważnym kierunkowskazem w działaniu bardzo wielu ludzi. Jest jednym z pionierów propagowania powyższych wartości. Jednak Ewie za sprawą losu przyszło prowadzić swoją najważniejszą życiową walkę. Walkę z rakiem. Niestety choroba dała przerzuty i skuteczne leczenie wiąże się z coraz większymi kosztami. Ewa ma na utrzymaniu dużą rodzinę, najmłodsza córeczka ma 8 lat. Ewa zawsze do tej pory jak tylko mogła pomagała innym.
To poruszyło szerokie środowisko ludzi, którzy postanowili teraz i Jej pomóc.

GALERIA

źródło: www.gdansk.pl