Sled movie triumfatorem w Spirit of the Outdoors Film Festival ~ Okiem obiektywu

Sled movie triumfatorem w Spirit of the Outdoors Film Festival


Piętnastoletnia Krista Halsnes zwyciężczynią Spirit of the Outdoors Film Festival w w Boulder, Colo. Film poświęcony jest jej kuzynce Kristy - Susan Butcher (czwarty czas podaczas Iditarod), która zmarła w 2006 r. w wyniku komplikacji związanych z białaczką.

Halsnes nagrodzona została za swój film "Sled". Film to historia młodej maszerki i jej miłości do psów. Mająca 12 Alaskan Huskies, Krista jest obecnie jedną z najlepszych maszerek w tak młodym wieku. Krista w wieku 11 lat po raz pierwszy poczuła smak zwycięstwa w jednym z ważniejszych wyścigu sprinterskim. Kto wie, może kiedyś podbije Iditarod. Na razie ciężko pracuje i podąża w kierunku swojego ojca, Jarle Halsnes, zawodnika sportu psich zaprzęgów, hodowcy, trenera i legendarnego norweskiego narciarza w slalomie gigancie który największe swoje trumfy osiągnął w 1980 r. podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Krista planuje startować w wielu wyścigach psich zaprzęgów. Następnej zimy pragnie wystartować w Junior Iditarod. Jak sama mówi - mam nadzieje, że kiedyś uda mi się ukończyć pełen Iditarod. Póki co aby móc wystartować w wyścigu trzeba mieć ukończone 18 lat.Legendarna Susan Butcher