Będę na Oblężeniu Malborka: Przeniesiemy się w czasie i przestrzeni! ~ Okiem obiektywu

Będę na Oblężeniu Malborka: Przeniesiemy się w czasie i przestrzeni!

Zapraszam Was wszystkich na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się od 21 do 23 lipca 2023 roku, zamieniając malborski zamek w tętniące życiem średniowieczne miasto. A co więcej, będę tam obecny z aparatem w ręku, gotowym do uwiecznienia niezapomnianych momentów. To będzie prawdziwa uczta dla pasjonatów fotografii!


Oblężenie Malborka to wydarzenie, które przeniesie Was w czasy dawno minionych, gdy pod zamkiem rozbijali obóz rycerze. Na miejscu będziecie mieli okazję śledzić rycerskie pojedynki, pokazy konne i widowiskowe elementy kaskaderskie. Przybędą również najlepsi koniarze, a wojsko zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Nie zabraknie także scenek z pojedynkami rycerskimi, a na scenie odbędą się również przedstawienia teatralne i koncerty.

Jarmark rzemiosła odbędzie się tradycyjnie na międzymurzu, gdzie będziecie mogli posmakować, zobaczyć i poznać różne tajemnice rzemiosła. Kowale, kucharze, szewcy, krawcy - wszyscy będą się dzielić tajnikami swojego rzemiosła. Dodatkowo, będziecie mieli okazję podziwiać żonglerkę flagami, która również będzie stanowiła niezwykłą atrakcję.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych uczestnikach. Dla dzieci przygotowaliśmy "Gród dziecięcy", gdzie będą mogły uczestniczyć w teatrzykach, warsztatach i zabawach. Animatorzy poprowadzą różne zajęcia związane ze średniowieczem, zapewniając dzieciom niezapomnianą rozrywkę.

A to nie wszystko! Podczas Oblężenia Malborka będziecie mieć niezwykłą możliwość zwiedzania zamku. W piątkowy i sobotni wieczór czeka na Was "Rycerska przygoda na zamku", specjalnie przygotowana atrakcja, która zapewni niezapomniane wrażenia.

Bilety na to wydarzenie można zakupić na stronie www.bilety.zamek.malbork.pl. Zachęcam do niezwłocznego nabycia, by mieć pewność udziału.

Wieczorami, 21 i 22 lipca, odbędzie się również inscenizacja bitwy, nawiązująca do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko-litewskie szturmem natarły na malborską warownię. Przeniosimy się wtedy w czasie i przestrzeni, by przy blasku pochodni poznać dalszy bieg tych niezwykłych wydarzeń. Czy zakonowi krzyżackiemu udało się odeprzeć atak króla? Przekonajmy się o tym na własne oczy, doświadczając średniowiecznego klimatu tego widowiska.

Jeśli jeszcze nie masz biletów na inscenizację, warto je nabyć już teraz na stronie www.eventim.pl/artist/oblezeniemalborka/. Nie czekaj na ostatnią chwilę!

Więcej szczegółowych informacji o wydarzeniu znajdziesz na specjalnej stronie https://oblezenie.zamek.malbork.pl/. Bądź gotowy do wspaniałych doświadczeń i niezapomnianych fotografii!

Do zobaczenia na Oblężeniu Malborka!


Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA