Pelpliński DogTrekking

Pelpliński DogTrekking

W sobotę 29 czerwca br. w Pelplinie (woj. Pomorskie), odbyła się dwunasta edycja Polskiej Ligi DogTrekkingu 2013 r. Zawody punktowane były do Pomorskiego Pucharu DogTrekkingu.

fot. PAN HUSKY
 DogTrekking to sposób na aktywną rekreację dla każdego, a w szczególności dla tych, którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę.
fot. PAN HUSKY
Miejscem rozgrywania tej nowej formy rekreacji jaką jest DogTrekking a zarazem gospodarzem było Miasto i Gmina Pelplin (Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie).


W przepięknych okolicach Pelplina przygotowano trzy profile tras - ok. 10 km tzw. FITNESS, ok 25 km. tzw. MID oraz najdłuższa dla bardziej wytrwałych (ok. 35 km) tzw. LONG z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz kategorię rodzinną.

fot. PAN HUSKY
Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy Pelplin. Organizatorem Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej.

Relacja z DogTrekkingu Pelplin 
Fotorelacja DogTrekking Pelplin PAN HUSKY