Podróż wokół góry zmartwień - śladami Paula Zecha w Wąbrzeźnie

Podróż wokół góry zmartwień - śladami Paula Zecha w Wąbrzeźnie

4 maja br. mieliśmy okazję zorganizować pierwsza Grę Miejską w Wąbrzeźnie, której tematyką była
 postać urodzonego w tym mieście - Paula Zecha. 


 Gra miejska to nowa forma edukacji i rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gry miejskiej jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej, jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów.


Gra Miejska oparta jest na autentycznych wydarzeniach z biografii Paula Zecha i jego pobytu w Wąbrzeźnie. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy mogą odkryć w swoim mieście to, czego jeszcze nigdy nie zauważyli i poczuć się turystami w swoim codziennym otoczeniu. Gra Miejska łączy dobrą zabawę z poznawaniem historii.

fot. www.wabrzezno.com
Drużyny rozpoczynają Grę w miejscu podanym przez organizatorów, otrzymując Karty Gry, potrzebne materiały oraz pierwsze wskazówki do rozwikłania tajemnicy. Etap uliczny Gry Miejskiej to niezwykły spacer po mieście, przypominający wejście w inny wymiar lub przelot wehikułem czasu. Drużyna, która pierwsza rozwiąże postawione przed uczestnikami zadania wygrywa.

W zabawie uczestniczyły drużyny w różnym przedziale wiekowym od najmłodszych po najstarszych, składający się z przyjaciół, rodzin, ekipy klasowych, studenckie itp. Gra Miejska jest wspaniałym pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu!

fot. www.wabrzezno.com
 Projekt "Podróż wokół góry zmartwień – śladami Paula Zecha" współfinansowany był ze środków Miasta Wąbrzeźno oraz środków Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej. 

Notka prasowa na www.wabrzezno.com
Notka prasowa i fotorelacja na www.wabrzezno.com