Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym - DOG Trekking

Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym - DOG Trekking

W sobotę 10 listopada na terenie Powiatu Międzyrzeckiego odbyła się pierwsza w tym regionie i zarazem kolejna edycja Polskiej Ligi DogTrekkingu. 
http://www.miedzyrzecz.biz
 DogTrekking to sposób na aktywną rekreację dla każdego, a w szczególności dla tych, którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa.
   Człowiek w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych naniesionych na mapę punktów kontrolnych. Było ich 15. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzebna specjalna sprawność, każdy zdrowy pies z właścicielem (też zdrowym…) bez problemów pokona trasę. 

http://www.miedzyrzecz.biz
Trasę DogTrekkingu poprowadzono szlakami prowadzącymi przez Międzyrzecki Rejon Umocniony, system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934–1944 dla ochrony wschodniej granicy. Podziemia odcinka centralnego MRU są obecnie rezerwatem nietoperzy, w którym zimuje ponad 30 tys. osobników należących do 12 gatunków. Łączną długość podziemnych korytarzy szacuje się na około 32–35 km. Podczas DogTrekkingu przygotowano trzy trasy: tzw. LONG - ok. 40 km - dla wytrwałych, MID & Kategoria Rodzinna - ok. 25 km i FITNESS dla początkujących - ok. 10 km. 

 Międzyrzecki Rejon Umocnień

Startowało 39 osób -plejada właścicieli zwierzaków z różnych stron Polski – z Gorzowa, Zbąszynia, Kęszycy, Poznania, Bydgoszczy, Wrocławia, Szczecina i Międzyrzecza. Niektórzy startowali pierwszy raz, inni specjalnie szukali na forach informacji o Lidze DogTrekkinku, by wziąć udziale w kolejnej edycji.Swoistym celebrytą imprezy była pani Magdalena Łazarska z niepełnosprawną suczką Kraksą (bezwładne kończyny tylnie umieszczone na przemyślnym urządzeniu z kółkami) i kieszonkowym pieseczkiem Żubrem. 

http://www.miedzyrzecz.biz
 DOG Trekking Międzyrzecze

Projekt finansowany był przez Powiat Międzyrzeckie.