Carpooling - czyli sposób na tańsze przejazdy na DogTrekking ~ Okiem obiektywu

Carpooling - czyli sposób na tańsze przejazdy na DogTrekking


Początki carpoolingu sięgają lat 50. XX wieku. W Stanach Zjednoczonych i Europie zachodniej ta forma podróżowania stała się szczególnie popularna w latach 70. w czasie tzw. kryzysu paliwowego. Również w Polsce w latach PRL była prowadzona kampania „podwieź sąsiada”.

W ciągu ostatnich kilku lat coraz bardziej popularne staje się umawianie przejazdów za pośrednictwem Internetu i rozwiązań mobilnych. Korzystanie z rozwoju technologicznego umożliwia kierowcom dotarcie z ofertą do większego grona potencjalnych pasażerów oraz szybszy kontakt zainteresowanych stron i łatwiejsze umówienie się na carpooling.

Carpooling to słowo pochodzące z języka angielskiego, tłumaczone jako "podwożenie", "wypełnianie auta". Jest to forma podróży polegająca na oferowaniu wolnego miejsca w samochodzie lub korzystaniu z wolnego miejsca w samochodzie innej osoby.

Carpooling bywa nazywany internetowym autostopem lub e-autostopem. Miłośnicy tradycyjnego podróżowania „na stopa” zwracają jednak uwagę na dwie zasadnicze różnice: podczas gdy autostop jest spontaniczny i zwykle bezpłatny, w przypadku carpoolingu kierowca i pasażer umawiają się na przejazd, poza tym w grę wchodzi często zwrot części kosztów. Wiele osób ceni bardziej carpooling od „łapania stopa” właśnie dzięki możliwości wcześniejszego zaplanowania przejazdu.


Można dojechać także w ten sposób


Wychodząc Wam na przeciw, stworzyliśmy dla Was nowy dział pt. OGŁOSZENIA.

Dział OGŁOSZENIA pozwala zamieszczać kilka rodzajów ogłoszeń: transport - oferuję, transport - szukam, sprzedam oraz kupię.

Transport - ten typ ogłoszenia pozwala poszukiwać osób do wspólnej podróży na zawody. Masz wolne miejsce w aucie? Zamieść tutaj informację, że oferujesz transport. Szukasz kogoś, kto jedzie samochodem, i z kim mógłbyś się zabrać - daj ogłoszenie, że szukasz transportu!

Sprzedam - skorzystaj z tego typu ogłoszenia, jeżeli masz jakieś przedmioty / sprzęt itd. związane ze DogTrekkingiem, których chciałbyś się pozbyć, a być może ktoś inny byłby zainteresowany ich kupnem.

Kupię - nazwa wskazuje jednoznacznie o co chodzi

Dział OGŁOSZENIA funkcjonuje w tej chwili w wersji nieco testowej. Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek uwagi do jego funkcjonowania, proszę o ich przekazanie - będziemy reagować natychmiast. Jednocześnie zaznaczam, że dział nie ma być drugim Allegro.PL, więc nie mamy ambicji budować systemów oceniania sprzedawców, przydzielania punktów za transakcje itd.